Версія для друку

ВОЛИНЬ АГРАРНА

3u1vg1js.nku.jpg

 

Інвестиційний паспорт агропромислового комплексу Волинської області

 

Аграрний сектор забезпечує продовольчу безпеку області та продовольчу незалежність країни.

Область займає 2014,4 тис.га – 3,3% території України, в т.ч. сільськогосподарські угіддя - 1047,5 тис. га , рілля – 672,3 тис. га та виробляє майже 3% загальнодержавних обсягів продукції сільського господарства.

Волинь має потужний агропромисловий комплекс, основу якого складають 944 сільськогосподарських підприємства, в т.ч. 567 фермерських господарства, та 158,2 тисяч особистих селянських господарств.

У сільському господарстві створюється близько 20% валової доданої вартості області.

 

Частка іноземних інвестицій, залучених у аграрне виробництво області, становить більше 4,5% їх загального обсягу.

Пріоритетними напрямами розвитку аграрного сектору економіки області є виробництво зернових та технічних культур, картоплі та овочів, цукрових буряків, м’яса та молока.

У структурі продукції сільського господарства на рослинництво припадає 68,4%, на тваринництво – 31,6%.

Шостий рік поспіль валове виробництво зернових і зернобобових культур перевищило один мільйон тонн. У 2019 році вал найвагоміший – 1 мільйон 292 тис. тонн при середній урожайності 43,4 ц/га.

В рейтингу регіонів у рослинництві у 2019 році область посіла 1 місце у виробництві вівса та жита озимого, 7 місце у виробництві ярої пшениці та картоплі і 8 – у виробництві буряків цукрових (фабричних).

Волинська область спеціалізується на розвитку м’ясо-молочного скотарства.

Селекційно-племінна робота спрямована на  поліпшення генетичної якості тварин шляхом ефективного використання в селекційному процесі найцінніших світових генетичних ресурсів для створення  високопродуктивного поголів’я сільськогосподарських тварин.

Пріоритетним завданням розвитку молочного скотарства в області є реконструкція та будівництво молочних ферм та комплексів, облаштування міні-доїльних залів та молокопроводів у невеликих фермерських господарствах та селянських (родинних) фермах.

Волинські підприємства освоюють світові ринки, презентують власну продукцію на міжнародних виставках і форумах.

 

Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!