Версія для друку

Олексій Любченко представив інвестиційні можливості України Канцлеру Міністерства економіки та зв'язку Естонської Республіки Анду Леппіману

Економічна співпраця, можливості для інвестицій, диджиталізація, запровадження енергоощадних технологій у житловому секторі - про це та інше йшлося під зустрічі Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економіки України Олексія Любченка з Канцлером Міністерства економіки та зв'язку Естонської Республіки Андо Леппіманом 5 жовтня у Києві.

«У рамках реалізації Національної економічної стратегії Україна-2030, яка була ініційована Президентом України Володимиром Зеленським, ми провели моніторинг інвестиційних проектів для подальшого формування економічно-соціальної матриці регіонів. Зокрема, визначили проекти, які можуть стати драйверами розвитку регіонів та створювати нові робочі місця. Маємо чіткі планування з бюджетним декларуванням на наступні три роки. Також створили потужні інструменти та механізми щодо підтримки інвесторів, які розвиватимуть бізнес в Україні - «інвестняні», індустріальні парки тощо. Готові надати вичерпну інформацію та консультації представникам Естонії», - підкреслив під час зустрічі Олексій Любченко.

Зі своєї сторони, Андо Леппіман виказав підтримку Україні у питаннях інтеграції до ЄС та зазначив, що наразі в Україні працює потужна делегація з Естонії, метою роботи якої є поглиблення економічної співпраці між нашими державами. «Ми вже активно працюємо у сфері цифровізації, але маємо бажання поглибити співпрацю у торгівлі, прямих інвестицій та підтримці експорту. За той час, що я в Україні, спостерігаю відкриті можливості у сфері розвитку залізничних перевезень, реалізації інфраструктурних проектів тощо. Ми тут, щоб почути вас та рекламувати Україну і її можливості в Естонії», - зазначив він.

Українська сторона готова надати детальну інформацію та проводити більш ґрунтовні консультації з реалізації спільних проектів.

Також під час зустрічі йшлося про впровадження енергозберігальних технологій у будівництві та реновації житлового сектору. «У розрізі останніх подій з вартістю енергоносіїв, перед Україною постає завдання запроваджувати масштабну програму з енергоощадження, реновацію житлового сектору радянських часів та переймати світові практики управління житловим сектором. Наразі ми вивчаємо різні варіанти та світові кейси, щоб визначити свій шлях», - підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Представники Естонії зазначили, що свого часу також зіштовхнулися з подібними викликами та виказали готовність поділитися з Україною набутим досвідом та найкращими світовими практиками.Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!