Версія для друку

Держенергоефективності та DESPRO обговорили шляхи співпраці у питаннях зелених облігацій та енергетичної утилізації сміття

Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, разом із керівником Швейцарсько-українського проекту DESPRO Оксаною Гарнець і її колегами провели онлайн-зустріч та розглянули актуальні напрями партнерства.

Ознайомлюючи із роботою DESPRO, Оксана Гарнець звернула увагу на основну ціль проекту - підтримку реформи місцевого самоврядування в Україні. У своїй діяльності DESPRO також фокусується на розвитку публічних послуг, зокрема проектів поводження з твердими побутовими відходами, а також водопостачання та водовідведення.

Своєю чергою Костянтин Гура представив пріоритети та напрацювання Держенергоефективності із врахуванням глобального тренду декарбонізації та значущої ролі розвитку сфери енергоефективності у цьому. Тому Агентство застосовує крос-секторальний підхід, розробляючи ініціативи та програми підтримки різних секторів економіки. Вигода таких програм для громад відображається не лише у можливостях зменшення енергозалежності, але й у розвитку економічних процесів.

Особливу увагу представники Держенергоефективності та DESPRO звернули увагу на перспективи зелених облігацій для фінансування необхідних громадам проектів, а також на питання енергетичної утилізації сміття.

  • Виробництво енергії із твердих побутових відходів як спосіб вирішення енергетичних та екологічних проблем громад.

Обговорюючи це питання, Костянтин Гура повідомив, що Держенергоефективності із партнерами розробило проект Закону щодо використання відновлювального палива з відходів. Законопроект передбачає визначення відновлюваного палива, встановлення екологічних вимог до його використання та впровадження стимулів для того, щоб інвестори були зацікавлені працювати у цій сфері.

Актуальність цього питання для громад підтвердив Вячеслав Сороковський – експерт з питань децентралізації та публічних послуг. Він також поділився досвідом DESPRO щодо вирішення питання поводження із відходами: «Ми є авторами першого в Україні регіонального плану управління відходами, який був пілотним для Вінницької області. Разом із цим було розроблено методологію для використання іншими громадами по всій країні».

Зважаючи на це, сторони розглянули можливість об’єднання зусиль для розвитку  сфери енергетичної утилізації побутових відходів (оцінки потенціалу, розробки проектів тощо).

  • Зелені облігації як шлях залучення довгострокового фінансування за прийнятною вартістю у «зелені» проекти.

Як повідомив Костянтин Гура, наразі Держенергоефективності веде роботу щодо можливостей запровадження пілотних проектів з випуску зелених облігацій, у першу чергу, муніципалітетами. У цьому напрямі сторони можуть знайти спільні точки партнерства.

За підсумками онлайн-зустрічі учасники домовилися опрацювати можливі напрями тісної співпраці щодо запуску ринку зелених облігацій, а також дослідження потенціалу енергетичної утилізації побутових відходів та розробки фінансово-економічної моделі будівництва сміттєпереробних заводів.Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!