Версія для друку

Україна та Саудівська Аравія налаштовані сповна розкрити потенціал торгівлі та інвестицій

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову із саудівським колегою принцом Файсалом бін Фарханом Аль Саудом.

Дмитро Кулеба запропонував вперше за 11 років відновити в онлайн-режимі політичні консультації між зовнішньополітичними відомствами України та Королівства Саудівська Аравія. Принц Файсал бін Фархан Аль Сауд позитивно сприйняв пропозицію і погодився розпочати підготовку до консультацій. 

Сторони приділили особливу увагу темі розвитку торгівлі та інвестицій між Україною та Саудівською Аравією. Глави зовнішньополітичних відомств погодилися, що у часи пандемії COVID-19 економіки та бізнеси потребують підтримки, а кожна криза несе також можливості для розвитку. На думку принца Файсала бін Фархана Аль Сауда, економічна взаємодія Саудівської Аравії з Україною має великий потенціал. 

“Україна очікує на новий імпульс розвитку торгівлі та інвестицій із Саудівською Аравією. Переконаний, що повноцінне розкриття потенціалу торговельної та економічної співпраці принесе чималі вигоди нашим країнам”, - зауважив Дмитро Кулеба.

Співрозмовники зробили окремий акцент на очікуваних позитивних наслідках запровадженого для підданих Саудівської Аравії безвізового режиму при відвідуванні України для розширення ділових, культурних та міжлюдських зв’язків між двома дружніми країнами. Вони також обговорили можливі кроки щодо подальшого спрощення процедури в’їзду до Королівства для окремих категорій громадян України.

Керівник зовнішньополітичного відомства Саудівської Аравії також схвально відгукнувся на запрошення глави МЗС України відвідати нашу державу з візитом. Дмитро Кулеба також підтвердив запрошення президента України Володимира Зеленського Його Величності Королю Салману бін Абдульазізу та Його Високості Спадкоємному принцу Мухаммаду бін Салману відвідати Україну та отримав запевнення, що пропозиція буде розглянута після зняття чинних карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19. 

 

Довідково: Королівство Саудівська Аравія є одним з важливих партнерів України у регіоні Затоки. Загальні обсяги торгівлі товарами з Королівством Саудівська Аравія у 2019 році склали майже 920 млн.дол.США.

Сторони прагнуть розвивати взаємовигідне співробітництво у авіаційній та агропромисловій сферах.

З 28 вересня 2019 року уряд Королівства запровадив багаторазові туристичні візи для громадян 49 країн, серед яких і Україна. З 1 серпня 2020 року Україна запровадила безвізовий режим в’їзду для підданих Королівства Саудівська Аравія. Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!