Версія для друку

Керівництво області зустрілося із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні

«Для мене – це велика честь: представляти Литву в Україні, держави, котра для нас не лише важливий партнер, а й найкращий друг», - сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас під час зустрічі з головою облдержадміністрації Юрієм Погуляйком та головою обласної ради Іриною Вахович, що відбулася сьогодні, 6 серпня 2020-го року.

Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас став нещодавно. І як сам відзначив, дуже символічно, що свій перший візит, як посла, він здійснив саме на Волинь – край з багатою спільною історією.

Прибув разом з Аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Іна Кнюрєнє та кандидатом у Почесні консули Литовської Республіки у Волинській області Сергієм Мартиняком.

«У нас найкращі наміри розвивати нашу співпрацю та дружбу. Це не тільки наміри, бо вже йде процес створення почесного консульства і вже маємо серйозного кандидата, який має досвід політичний та у бізнесі. Думаю, що втілимо багато ідей разом. Знаю, що Луцьк є містом-побратимом нашого міста. Зокрема, у сфері економіки та бізнесу можна реалізувати спільні проєкти. Готові ділитися досвідом і пропозиціями, які стануть взаємовигідними», - сказав Вальдемарас Сарапінас, розпочинаючи розмову.

Так, прозвучала конкретна пропозиція - спробувати співпрацю у сфері видобування та реалізації бурштину.

«У нас є балтійський кластер Amber Trip, який об’єднує 50 компаній, що працюють у цій сфері. Ми могли би налагодити співпрацю з ним. Пропоную провести спільну конференцію, де можна було би обговорити всі особливості цього питання, позаяк цей бізнес зазвичай не зовсім легальний. Литва могла би стати воротами в Європу для українського бурштину. Бо ж у світі зараз дуже відомий польський, литовський, російський бурштин, а от український поки ні», - відзначив дипломат та запросив волинську делегацію взяти участь у світовій виставці бурштину, яку організовує кластер Amber Trip 10 березня наступного року.
Також обговорили співпрацю і у галузі освіти. Зокрема, дипломат розповів про запровадження в українських школах електронного щоденника, особливо актуальним це питання є в умовах пандемії та карантину, коли треба бути максимально мобільним. Як відзначив, такі інновації вже запроваджені у школах Мукачева.
Торкнулися у сфери культури. Так, аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Іна Кнюрєнє зауважила, що спільні проєкти можна впроваджувати в сфері збереження культурної спадщини, фестивальній діяльності, а також в інших культурних проєктах.
Тож, своєю чергою, керівництво області, зокрема голова ОДА Юрій Погуляйко розповів про величезний потенціал області в частині розвитку туризму, так як це можна використати. Для прикладу, Юрій Погуляйко розповів про Шацькі озера та пам’ятки архітектури Волині. Зокрема над чим на Волині працюють, аби зацікавити інвестора.
Щодо співпраці у сфері видобування та реалізації бурштину, то вирішили, що під час інвестиційного форуму, який в області планують провести як тільки дозволять карантинні вимоги, окрему панель для обговорення присвятять темі бурштину.Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!