Версія для друку

Волинь відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні

Вчора, 28 липня, у Волинській області з робочим візитом побували Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол та радник Посольства Республіки Білорусь в Україні Сергій Томашов.

 В рамках робочої поїздки  відбулася зустріч представників білоруської делегації з обласною владою. Зокрема, за участю заступника голови облдержадміністрації Олександра Троханенка та голови обласної ради Ірини Вахович обговорено основні напрямки співпраці обох країн, у тому числі України та Волині.

Як зазначив Ігор Сокол, економічні та культурно-гуманітарні зв’язки складають основу взаємного співробітництва. Зокрема, між Волинською облдержадміністрацією та адміністративно-територіальними одиницями Республіки Білорусь укладено 4 міжнародні угоди.

До слова, станом на кінець 2019 року за весь період інвестування (з 1 січня 1994 року) обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених нерезидентами Республіки Білорусь в економіку в області (акціонерний капітал та боргові інструменти), становив 2,5 млн.дол.США. У 2019 році темп зростання обсягу прямих інвестицій до початку року становив 113,6 відсотка.

Серед основних питань, які обговорили учасники зустрічі, і стан діяльності ТзОВ «БКМ-Україна» у регіоні. Підприємство є дочірнім відкритого акціонерного товариства «Керуюча Компанія Холдинга «Белкоммунмаш», яке має статус провідного виробника наземного міського електричного транспорту в країнах СНД (тролейбуси, трамваї та електробуси).

Слід зазначити, що ТзОВ «БКМ-Україна» – це єдине українсько-білоруське підприємство на Волині. З 2020 року ТзОВ «БКМ-Україна» реалізувало 47 тролейбусів. Разом з тим, план підприємства на 2020 рік –  реалізувати 130 тролейбусів.

За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Білорусь в Україні Ігоря Сокол, в ході збору білоруських тролейбусів використовується 25% запчастин українського виробництва.

«Незважаючи на карантин, поступово відновлюється співпраця Білорусії з Україною, що є важливим для обох країн, – зауважив Посол. – Як приклад – нещодавно українська делегація взяла участь у Слов’янському базарі, під час якого організовано День України».

Восени ж у м.Гродно відбудеться Третій Форум Регіонів України та Республіки Білорусь, взяти участь у якому Ігор Сокол запросив волинську делегацію на чолі з керівництвом області.

Посеред іншого, Посол зауважив, що на Волині цьогоріч побував уперше і був приємно вражений якістю окремих регіональних доріг. 

«Я мав нагоду проїжджати дорогою Коростень-Ковель і хочу сказати, що це достойна дорога, – зазначив Ігор Соколов. – У мене було враження, що я їхав дорогами Білорусії».

У свою чергу заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко наголосив, що це – завдяки реалізації в Україні програми Уряду та Президента України.

«У планах керівництва країни – зшити дороги, аби усі міста, обласні та районні центри були з’єднані якісними дорогами,  – сказав заступник очільника області в ході зустрічі.  – І Волинь намагається гідно виглядати у плані розвитку дорожньої інфраструктури, незважаючи на те, що кошти з дорожнього фонду, виділені для модернізації доріг області, дещо менші у порівнянні з іншими регіонами».Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!